پزشكي تخصصي پوست
ارائه اطلاعات مفيد و موثر در ارتباط با بيماري هاي پوستي و درمان هاي زيبايي

پروتز سينه

پروتز سينه يكي ازجراحي هاي محبوب است كه امروزه بسياري از بانوان از اين عمل استقبال كرده اند ، معمولا بانواني كه سايز سينه هاي آنها كوچك است براي اين جراحي كانديد مناسبي مي باشند ، با انجام پروتز سينه شخص اعتماد به نفس قابل توجهي پيدا مي كند زيرا اين عمل سبب جذابيت بيشتر شخص مي شود .

براي بزرگ كردن سينه ها و فرم دادن به آنها پروتز سينه يك روش ماندگار و مداوم است .

افتادگي سينه ها در اثر عوامل مختلفي نظير زايمان هاي متعدد ، شيردهي و بالا رفتن سن رخ مي دهد ، در برخي از مواقع اين عوامل سبب كوچك شدن سينه ها مي شود ، در برخي از مواقع زماني كه شخص كاهش وزن شديدي دارد حجم سينه ها نيز كاهش مي يابد ، در برخي از اشخاص كوچك شدن سينه ها به علت موروثي بودن است .

نحوه پروتز سينه

براي پروتز سينه نياز است كه يك برش در سينه ايجاد شود تا بتوان پروتز را در سينه قرار داد ، اين شكاف بايد بسيار ظريف باشد ، معمولا جراح سينه برش را در دور هاله ي سينه و يا در زير بغل ايجاد مي كند ، در اغلب موارد دكتر نصيري برش را در زير سينه ايجاد مي كند .

اندازه پروتزها

در ابتدا نياز است بدانيد كه پروتزها انواع مختلفي دارند برخي از پروتزها آب نمكي و برخي ديگر سيليكوني مي باشند ، دكتر نصيري با توجه به نياز بيمار يكي از پروتزها را براي بيمار در نظر مي گيرد .

سايز پروتزسينه را خود بيمار انتخاب مي نمايد ، پروتزها علاوه بر سايزهاي مختلف داراي اشكال مختلف نيز مي باشند ، برخي از پروتزها مخروطي و برخي ديگر از پروتزها گرد مي باشند ، البته برخي ديگر از پروتزها ممكن است به شكل قطره اشكي نيز باشند .

شرايط انجام پروتز سينه

اولين نكته اي را كه بايد در نظر گرفت اين است كه بانوان و دختران حتما سن 18 سال تمام را داشته باشند ، بنابراين حداق سن پروتز سينه 18 سال تمام است ، بانواني كه از سينه هاي خود احساس نارضايتي دارند و يا كاهش وزن شديدي داشته اند كه سبب كاهش سايز سينه آنها شده است بهترين كانديد جهت پروتز سينه هستند .

يكي از دلايل ديگري كه بانوان خواهان  انجام پروتز سينه هستند عدم تقارن سينه ها است كه با انجام پروتز سينه مي توان تقارن سينه ها  را ايجاد كرد .

پروتز-سينه

 

سوالات متداول پروتز سينه

آيا پروتز سينه محدوديت سني دارد ؟

بله – براي انجام اين عمل حداقل سن 18 سال و حداكثر 65 سال است قبل و بعد از اين سن توصيه مي شود كه پروتز سينه انجام نشود .

قبل از انجام پروتز سينه مصرف چه داروهايي بايد قطع گردد ؟

توصيه مي شود مصرف هرگونه دارويي كه حاوي آسپرين است را قطع نماييد ، هم چنين بايد از مصرف داروهاي ايبوپروفن نيز پيشگيري شود ، مصرف ويتامين E را نيز بايد از 10 روز قبل از عمل قطع نماييد .

بهبودي پس از پروتزسينه چقدر است ؟

بسته به شرايط بدني و وضعيت بدني هر شخص وضعيت بهبودي متفاوت است معمولا پس ازعمل  به 14 روز زمان نياز است، بانواني كه عمل بزرگ كرن سينه را انجام داده اند پس از 14 روز مي توانند فعاليت هاي روزانه خود را از سر بگيرند .

آيا عمل بزرگ كردن سينه مانع شيردهي مي شود؟

خير – به دليل اينكه پروتز سينه را در بخش ديواره عضلاني سينه قرار مي دهند در زمان شيردهي براي بانوان مشكلي ايجاد نمي شود در نتيجه مي توانند شيردهي را انجام دهند

آيا پروتز سينه سرطان زا است ؟

خير – پروتز سينه در انسان ها سبب سرطان نمي شود در نتيجه نبايد بانوان نگران اين موضوع باشند ، هيچ گونه آماري منتشر نشده است كه بزرگ كردن سينه  سبب سرطان شود .

آيا پروتز سينه ماندگار است ؟

بله  جراحي سينه ماندگار بالايي دارد ،  اما برخي از عوامل نظير افتادگي پوست ، كاهش سايز و افزايش سن در ماندگاري پروتز سينه تاثير گذار هستند

چه زماني تورم و كبودي هاي پس از پروتز سينه از بين مي رود ؟

تورم و كبودي ها  پس از 14 روز بهبود مي يابد ، يكي از نكاتي كه بانوان بايد رعايت نمايند اين است كه مراقبت هاي پس از عمل را با اين كه بسيار ساده است با دقت انجام دهند تا سريع تر بهبودي حاصل شود .

پروتز-سينه-1

پس از عمل بزرگ كردن سينه  چه نكاتي را بايد رعايت نمود ؟

پس از بزرگ كردن سينه  نبايد به مصرف الكل و سيگار بپردازيد ، از بلند كردن اجسام سنگين بايد اجتناب بورزيد و هم چنين نبايد در هفته هاي اول به انجام فعاليتهاي سنگين ورزشي بپردازيد .

استفاده از كمپرس يخ براي كاهش تورم ها بسيار مفيد مي باشد .

در هفت روز اول نبايد رانندگي كنيد .

دكتر نصيري توصيه مي كنند تمام عزيزاني كه پروتز سينه را انجام داده اند مراقبت هاي پس از بزرگ كردن سينه  را بدرستي انجام دهند تا سريع تر بهبودي حاصل شود .

يكي ازنكاتي كه توصيه مي شود حتما در انتخاب آن دقت نماييد ، انتخاب جراح است ، جراح نقش به سزايي در موفقيت آميز بودن پروتز سينه دارد .

بهتر است از عمل بزرگ كردن سينه  توقع بي جايي نداشته باشيد ، پروتز سينه را بايد متناسب با بدن خود انتخاب نماييد .

بهترين راه حل براي انتخاب  نوع پروتز و جنس آن ، مشاوره با جراح است زيرا در اين زمينه تخصص كافي دارد و شما را در انتخاب يك پروتز زيبا ومتناسب با بدن شما راهنمايي و كمك مي كند .

بهتر است بدانيد جراح بهترين راهنمايي را به شما در انتخاب يك پروتز مناسب دارد ، علاوه بر آن بسته به نياز شما جنس و سايز پروتز را به شما پيشنهاد مي نمايد كه جذابيت شما پس از عمل دو چندان شود .

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۲۳:۴۷ ] [ متخصص پوست ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 22
دیروز : 18
افراد آنلاین : 1
همه : 5140
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب