پزشكي تخصصي پوست
ارائه اطلاعات مفيد و موثر در ارتباط با بيماري هاي پوستي و درمان هاي زيبايي

دندانپزشكي در سعادت آباد

دندانپزشك به تشخيص و درمان بيماري‌هاي دهان و دندان مي‌پردازد و از همين ‌رو شايد بهتر باشد كه عنوان اين رشته را دندانپزشكي گذاشت.

در گذشته دندانپزشكي را مساوي با دندانسازي مي‌دانستند. اما امروزه دندانسازي تنها بخشي از دندانپزشكي است. رشته دندانپزشكي در مقطع دكتراي عمومي نحوه رعايت بهداشت، پيشگيري و درمان بيماري‌هاي دهان و دندان را آموزش مي‌دهد.

دندان‌پزشكي يك علم تخصصي است كه سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوي مهم در سلامت جسم و روح، زيبايي و ادا كردن كلمات تامين مي‌كند. همچنين به ياري اين علم مي‌توان بسياري از بيماري‌ها را در مراحل اوليه شناخت و از پيشرفت آن جلوگيري نمود.

درسهاي تخصصي الزامي براي دانپزشكي

  • اندودنتيكس: مطالب اين درس شامل بررسي اتيولوژي، تشخيص، پيشگيري و درمان بيماريهاي پالپي و بافتهاي نگهدارنده دندان‌ ناشي از ضايعات پالپ به منظور حفظ سلامت و نگهداري دندانهاي طبيعي است.
  • بيماريهاي دهان و تشخيص : در درس بيماريهاي دهان و تشخيص، به شناسايي ، تشخيص كلينيكي و پاراكلينيكي ضايعات حفره دهان و درمان ضايعات مخاطي آن و ارتباط آن با ساير بيماريهاي بدن پرداخته مي‌شود.
  • پروتزهاي دنداني: در اين درس در ارتباط با مسايل ترميمي و بازسازي دستگاه جونده (دندانها و ساختمان مجاور كناري صورت) از طريق پروتزهاي ثابت، متحرك (پارسيل و كامل) و فك و صورت بحث مي‌شود. همچنين مسايل مربوط به اصول اكلوژن در اين رشته مورد تدريس علمي عملي قرار مي‌گيرد
  • راديولوژي: درس راديولوژي يكي از درسهاي دندان‌پزشكي و از علوم اساسي جهت دستيابي و شناسايي حالات طبيعي و غيرطبيعي استخوان فكها و دندانها مي‌باشد.
  • دندانپزشكي كودكان: درس دندان‌پزشكي كودكان، قسمتي از درسهاي دندان‌پزشكي است كه شامل : تشخيص، پيشگيري و درمان بيماري‌ دهان و دندان كودكان، معلولان و معلولان ذهني و شناسايي رابطه آن با سلامت عمومي آنها مي‌باشد.
  • دندان‌پزشكي ترميمي : اين درس شامل بررسي اتيولوژي ، تشخيص ، پيشگيري و درمان و ترميم ضايعات بافتهاي سخت دنداني به منظور حفظ سلامت و زيبايي دندانهاي طبيعي و بافت هاي نگه‌ دارنده آنهاست.

دندانپزشكي-در-سعادت-آباد

رشته ‌هاي مشابه و نزديك به اين رشته

وجوه مشترك علمي وسيعي كه اين رشته با رشته پزشكي دارد، به دندان‌پزشك اين مهارت را مي‌دهد تا با شناخت همه جانبه ساختمان بدن و فيزيوپاتولوژي آن خدمات و درمان‌هاي لازم را در راستاي تخصصي خود ارايه دهد.

كلينيك دندانپزشكي در سعادت آباد  به عنوان يكي از بهترين مراكز دندانپزشكي در سعادت آباد شناخته شده است . دندانپزشكي در سعادت آباد بهترين خدمات را به مشتريان خود ارائه مي دهند و با كادر مجرب خود سعي در ارائه بهترين خدمات را دارند.

در كلينيك دندانپزشكي در سعادت آباد خدمات زير ارائه مي گردد

لمينيت

ايمپلنت دندان

بلچينگ دندان

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسي

با تشكر مديريت سايت كلينيك دندانپزشكي در سعادت آباد

 

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۳۳:۳۳ ] [ متخصص پوست ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 23
دیروز : 18
افراد آنلاین : 1
همه : 5141
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب